Mycie okien Kraków

Mycie okien Kraków

Firma Expert Cleaning jest to stosunkowo nowa firma na terenie Krakowa, wykonujemy różne usługi takie jak pranie tapicerki, mycie okien, sprzątanie biur czy pomieszczeń mieszkalnych. W swojej ofercie posiadamy pakiety, które każdy z nas jest w stanie dopasować do własnych potrzeb. W skład naszego wyposażenia wchodzi profesjonalny sprzęt firmy Kaercher oraz starannie dobrane, bezpieczne i skuteczne detergenty. Dodatkowo są one hipoalergiczne.

Mycie okien Kraków – Ciesz się pięknymi widokami

Uwielbiamy poranki, w których można cieszyć się promieniami słońca oraz pięknymi przez okiennymi widokami. Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na przejrzystość i dzięki temu biura mogą pochwalić się naturalnym wykorzystaniem światła. Dzięki czemu mamy coraz więcej przepięknych, przeszklonych budynków. Niestety jest to dużo bardziej wymagające rozwiązanie, ze względu na potrzebę regularnego czyszczenia szklanych powierzchni. Nasza firma sprzątająca sprosta każdym, nawet największym zabrudzeniom.

Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie

Wiemy również jak dużo energii i cierpliwości wymaga dokładne mycie okien i luster. Często ilość okien, wysokość pomieszczenia czy zabrudzenia, które na nich powstają są skutecznie uniemożliwiają nam ich umycie. Bardzo ważne są też detergenty, których używamy.

Ilość i wielkość okien

Duże powierzchnie wymagają ogromnego nakładu pracy, aby utrzymać je w stałym porządku. Dodatkowo ilość okien lub ich duży rozmiar może znacznie utrudnić nam porządki. Przy mocno oszklonych pomieszczeniach mocno będą rzucać się w oczy wszystkie plamy, osady i smugi.

Jeśli przychodzi Ci na myśl – mycie okien Kraków, to jako firma Expert Cleaning z sukcesem radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi powierzchniami.

Trudno dostępne miejsca, a mycie okien

Trudno dostępne miejsca to kolejne utrudnienie w walce o o porządek, odnosi się to również do mycia okien. Wysokość, zabudowania czy inne przeszkody nie powinny wpływać na komfort przebywania w czystym pomieszczeniu. Mamy doświadczenie i wiemy jak pracować w trudno dostępnych miejscach.

Osad, a mycie okien

Niewątpliwie najtrudniejszym w myciu okien jest usuwanie osadu, który może się tworzyć przez dużą wilgotność, deszcz czy nawet źle dobrane detergenty.

detergenty i sprzęt potrzebne do mycia okien

Posiadamy tylko starannie dobraną chemię, która radzi sobie z każdym zabrudzeniem. Poza skutecznością kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz hipoalergiczność. Dodatkowo używamy tylko rekomendowanych i sprawdzonych marek sprzętów i narzędzi sprzątających, żeby móc wykonać usługę profesjonalnie.

Użycie wody demineralizowanej w myciu okien

Mycie okien wodą demineralizowaną to nie tylko skuteczny sposób na uzyskanie czystych okien, ale także gwarancja zachowania ich nieskazitelnego wyglądu przez dłuższy czas. Ten sposób czyszczenia staje się przydatny w każdej sytuacji, niezależnie od stopnia zabrudzenia, a szczególnie w sytuacjach, gdy stopień zabrudzenia okien jest wyjątkowo wysoki, na przykład po długotrwałym braku pielęgnacji. Wodą demineralizowaną eliminujemy ryzyko pozostawienia smug i zacieków, które często towarzyszą zwykłemu myciu okien.

Dzięki użyciu wody demineralizowanej można uzyskać perfekcyjnie czyste okna bez smug, co nadaje mieszkaniu elegancki i przyjemny wygląd. Ponadto, jest ona delikatna dla powierzchni okien, w tym tych plastikowych , chroniąc je przed przedwczesnym starzeniem się i utratą blasku. Mycie okien w ten sposób to nie tylko praktyczna konieczność, ale także sposób na zachowanie estetyki i komfortu w naszym mieszkaniu.

W jaki sposób dobrze umyć okna?

Każdy gospodarz ma swoje sposoby na utrzymanie czystości w domu. Chodzi przecież o to, żeby czas sprzątania był krótki, a praca wykonana solidnie. Nic tak nie zdobi mieszkania, jak czyste okna bez smug. Więc jak to zrobić, żeby było dobrze?

Jaki detergent do mycia okien wybrać?

Podstawową chemią do mycia okien, jest przeznaczony do nich płyn. Na rynku jest duża rozbieżność cenowa i zapachowa. Nie warto jednak na nim oszczędzać. Niska cena, może oznaczać słabą jakość. , Jeżeli jednak płyny do mycia szyb nie przekonują Cię, możesz posłużyć się naturalnym odpowiednikiem. Doskonałe rozwiązanie to stworzenie detergentu samemu, czyli zmieszaj wodę z octem (2 łyżeczki na szklankę wody) lub sokiem z cytryny (pół szklanki soku na szklankę wody).

A co jak zabrudzenia są starsze, tłuste lub oporne na zwykłe „traktowanie”? Warto skorzystać z płynu do mycia naczyń. Płyn rozcieńczamy w ciepłej wodzie i od razu możemy przejść do mycia.

Samo mycie nie wystarczy

Bardzo istotne przy myciu okien jest również odpowiednie jego wytarcie. Standardowym oraz skutecznym sposobem jest użycie ściereczki z mikrofibry czy ręczników papierowych. Sprawdzą się jednak równie dobrze stare koszulki z bawełny, pieluszki tetrowe czy szare gazety. Pamiętajmy, że okna trzeba wycierać do sucha, inaczej może się to skończyć ciężkimi do zmycia smugami.

Co z ramami okiennymi?

Nie można zapomnieć o tej ważnej części okna. W zależności z jakiego materiału mamy zrobione ramy, w taki sposób powinniśmy o nie dbać. Przy drewnianych ramach, trzeba być bardzo ostrożnym, a mycie na mokro powinno być robione przynajmniej 2 razy w roku, z użyciem delikatnych, przeznaczonych to drewna detergentów. Można też użyć rozcieńczonego płynu do naczyń, ale później warto zabezpieczyć ramy impregnatem. W przypadku ram aluminiowych czy plastikowych, trzeba posługiwać się tylko miękkimi gąbkami lub ściereczkami. Są bardzo delikatne i podatne na porysowania.

Mycie okien warto zacząć od umycia ramy, a dopiero później przejść do umycia szyb.

Na co trzeba uważać podczas mycia okien?

Pogoda może nam znacznie utrudnić pracę.

Podczas słonecznego dnia, mycie okien może być uciążliwe. Pod wpływem słońca oraz ciepła, płyn może szybciej parować, przez co na szybie mogą pojawić się smugi. Z kolei w zimę i przymrozki, szkło robi się dużo bardziej kruche i nawet mocniejsze przyciśnięcie ściereczki może spowodować jego uszkodzenie.

Mimo przekonania, że do mycia okien nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, na pewno trzeba wykazać się cierpliwością. Poza tym, to zajęcie nie należy do najprzyjemniejszych.

Jeżeli jednak chciałbyś skorzystać z pomocy przy myciu okien i umówić się na taką usługę, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Obliczymy koszt sprzątania w kilka minut

Kliknij na dowolny komunikator, który jest dla Ciebie wygodny, aby przejść do czatu. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.