Sprzątanie biur Kraków

Niewątpliwie ważnym dla każdego właściciela firmy, jest utrzymanie dobrego wizerunku. Poza jakością usług istotne jest pierwsze wrażenie jakie firma robi na nowych klientach lub przyszłych współpracownikach. Duże firmy o pięknych wnętrzach charakteryzuje nie tylko piękny wystrój, ale starannie utrzymany porządek. Sprzątanie biur jest to jedna z usług, którą świadczy firma Expert Cleaning.

Sprzątanie biur, jakie to są usługi?

Przy sprzątaniu biur ważne są nie tylko powierzchnie płaskie, ale również okna, biurka, sofy, łazienki i zaplecze socjalne. W zakres usług profesjonalnej firmy sprzątającej powinno wchodzić kompleksowe czyszczenie powierzchni o różnej fakturze i stopniu zabrudzeń. Dodatkowo firma powinna posiadać własny sprzęt sprzątający oraz detergenty. Warto dobrze przedyskutować ten temat z fachowcami zanim zaczniemy współpracę.

Jak poprawić wizualnie nasze biuro, żeby wyglądało estetycznie?

Jest kilka prostych zasad na które warto zwrócić uwagę przy urządzaniu biura. Są to metody, które w bardzo łatwy sposób jesteśmy w stanie wprowadzić, a przynoszą efekty natychmiast.

Jasne pomieszczenia

To, że podłogi będą umyte, blaty wyszorowane, a łazienki pachnące, nie oznacza to, że nasza firma będzie odbierana jako czysta. Jasne kolory nie tylko optycznie powiększają pomieszczenie i je rozjaśniają, ale również są odbierane jako spokojne i estetyczne. Jednocześnie jasne kolory, pokazują nam czy dane pomieszczenie jest czyste.

Sprzątanie biur Kraków

Im mniej tym lepiej

Niestety często jak wchodzimy do biur, na dużej przestrzeni często widać ogrom pokudłanych na stertę papierów, koszulek, skoroszytów, segregatorów i wiele innych artykułów biurowych, które często zapomniane leżą w takich miejscach stanowczo zbyt długo. Dodatkowo wyczyszczenie takiej powierzchni jest trudne, a większości przypadków nie możliwe. Wiadomo, że wielu dokumentów nie możemy schować, ani wynieść, ale warto zastanowić się nad segregacją dokumentów, a oprócz tego na regałach ładnie mogą wyglądać jeno lub dwu kolorowe segregatory.

Kolorowe dodatki

Jak już wybierzemy kolor ścian i mebli, można ten wystrój uatrakcyjnić kolorowymi akcentami. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład dodanie akcesoriów, obić krzeseł czy kolory doniczek nawiązujący do barw logo firmy. Nie dość, że pomieszczenie nabierze charakteru, to jeszcze zostanie spersonalizowane.

Naturalne kwiaty

Kolejnym ciekawym urozmaiceniem mogą być rośliny zielone lub kwiaty. Częstym rozwiązaniem w pomieszczeniach biurowych są zielone rośliny np. zamiokulkas czy dracena. Zdecydowanie nadadzą pomieszczeniu świeżości, niektóre rośliny ponad to potrafią oczyszczać powietrze. Jednocześnie dają do zrozumienia potencjalnemu klientowi, że firma jest odpowiedzialna i wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Home office. Co to jest?

Home office, jest to nazywana inaczej pracą wykonywaną w domu. O ile praca zdalna w wielu Zachodnich państwach jest czymś normalnym, tak w Polsce od paru lat zdecydowanie zyskuje na popularności. Szczególnie przyczyniła się do tego pandemia coronavirusa. Coraz więcej firm korzysta z tej możliwości zatrudnienia, ze względu na ekonomię (nie trzeba wynajmować ogromnych powierzchni biurowych w celu utrzymania stanowisk pracy), często wystarczy zapewnić takiemu pracownikami tylko komputer czy telefon. Dla pracownika taki układ jest również korzystny, chociażby przez oszczędność czasu i kosztów dojazdu do pracy. Lecz czy taki układ jest pozbawiony wad?

Home office – plusy i minusy.

Home office w ostatnich latach zyskał na popularności. Poza oczywistymi zaletami takiej pracy takiej jak brak dojazdów do pracy, większa elastyczność czasowa, możliwy szybszy powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, czy więcej czasu na przybywanie z domownikami, ma też swoje minusy. Niestety do jednych z nich można zaliczyć, większy problem z organizacją czasu pracy, brak spotykania się z współpracownikami, czy problemy w zarządzaniu czasem.

W jaki sposób zorganizować pracę zdalną?

Organizacja pracy jest kluczowa, by móc dalej wykonywać swoje obowiązki w pełni. O ile wyjście do pracy przymusza nas do takiej organizacji, sam czas dojazdu do pracy nastraja nas na nią, tak praca zdalna pod tym względem może być trudniejsza. Na co warto zwrócić uwagę?

Przygotowanie miejsca pracy.

Bardzo ważne jest miejsce, w którym będziemy mogli swobodnie wykonywać swoje obowiązki. Niech nie będzie to kanapa w pokoju dziennym, gdzie gra telewizor, radio i jeszcze do tego kuchnia już woła o przygotowanie obiadu. Znajdźmy miejsce, które będzie pozbawione zbędnych „rozpraszaczy”. Do tego, w miarę możliwości, warto przygotować osobne pomieszczenie, w którym będzie biurko, wygodny fotel i narzędzia niezbędne tylko do wykonywania obowiązków.

Wyznaczenie godzin pracy.

Jeżeli nasz czas nie jest wyznaczony odgórnie, warto zaplanować swój czas pracy. Pamiętajmy, że jest to kluczowe podczas wykonywania służbowych obowiązków. Dlaczego? W biurze też nie jesteśmy 24/7, a niestety podczas pracy zdalnej bardzo łatwo wpaść w pułapkę ciągłej pracy. To w bardzo szybki sposób może doprowadzić do frustracji i wypalenia zawodowego.

Prywatny telefon nie powinien leżeć obok.

Zaletą jak i wadą, jest również brak ciągłej kontroli przełożonego nad nami, a nasze prywatne sprawy czy kolorowe social media, aż błagają o przejrzenie. To znacznie może utrudnić koncentrowanie się nad istotnymi rzeczami, które musimy wykonać. Brak nadzoru, oraz domowe zacisze, może znacząco nam utrudnić pracę. Pamiętajmy jednak o dyscyplinie. Ona jest tu kluczowa. Sprawy domowe oraz przyjemności zostawmy na później.

Porządek w miejscu pracy

Nic tak nie utrudnia pracy jak wszechogarniający bałagan. Może on znacząco odsuwać naszą uwagę od obowiązków. Pamiętajmy, że pracodawcy, często mają podpisane umowy z firmami sprzątającymi, żeby utrzymać miejsce pracy w jak najlepszym porządku. Tak samo jak przygotowujemy miejsce pracy przez jej rozpoczęciem, tak samo powinniśmy skupić się nad uprzątnięciem go po zakończeniu. To zdecydowanie ułatwi nam wykonywanie obowiązków.

Niezależnie od tego czy potrzebujesz pomocy przy sprzątaniu biur, czy pracujesz w domu i nie radzisz sobie z codziennymi porządkami, chętnie pomożemy. Mamy starannie przygotowane pakiety, oraz cenniki. Skontaktuj się z nami i zapoznaj się z ofertą.Obliczymy koszt sprzątania w kilka minut

Kliknij na dowolny komunikator, który jest dla Ciebie wygodny, aby przejść do czatu. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.