Pranie tapicerki Kraków

Pranie tapicerki Kraków. Wiele mebli pokrytych tekstyliami wymaga regularnego odświeżania i czyszczenia. Często zajmuje to dużo czasu i nierzadko nie daje pożądanego efektu. Poza standardowymi zabrudzeniami uporczywe mogą być plamy z wina, flamastrów, tuszu , owoców czy sierść zwierząt. Niestety w wielu przypadkach potrzebna będzie pomoc specjalisty. Firmy sprzątające wyposażone są w odpowiednie środki oraz techniki w celu uporania się z zanieczyszczeniami. Pranie tapicerki jest niezbędne, by utrzymać nasze tekstylne powierzchnie.

Firma Expert Cleaning ma starannie przygotowanie pakiety, warto się z nimi zapoznać.

Jak poradzić sobie z zabrudzenia na tekstylnych powierzchniach ?

Przede wszystkim trzeba być regularnym i działać od razu po znalezieniu zabrudzenia. W innych przypadkach usunięcie mankamentu może być trudne. Jak radzić na trudne plamy na materiałowych powierzchniach?

Zabrudzenia związane z codziennym użytkowaniem

Każdy z nas ma swój ukochany fotel lub kanapę. Tak jak dbamy o zmianę pościeli czy umycie podłóg, tak samo powinniśmy regularnie odświeżać tapicerkę na meblach. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka jest czysta, może być siedliskiem kurzu i innych alergenów.

Tłuste plamy

Spędzanie wolnego czasu na sofie przy filmie jest jedną z częstszych aktywności rodzinnych. Często towarzyszą temu słone i tłuste przekąski. Materiał, bardzo szybko wchłonie najmniejszą ilość oleistych substancji i niestety stworzy dobrze widoczną plamę. Jest to przykład częstych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Zwierzęta

Czym by był dom bez ukochanego pupila? Nasi wspaniali czworonożni przyjaciele uwielbiają być blisko swoich opiekunów, często przesiadują koło nas na kanapie, narożniku czy fotelu. Większość z nich pozostawia po sobie ciężkie do usunięcia plamy z błota lub ogromne ilości sierści. Jeżeli plamy są ciężkie do usunięcia zalecamy kontakt z firmą sprzątającą w celu umówienia się na wykonanie usługi prania tapicerki. Dzięki temu unikniemy trwałych plam oraz uchronimy kolor i fakturę materiału.

Plamy z tuszu

Jest to dużo cięższy i bardziej rozległy temat ponieważ istotna jest szybkość działania oraz materiał, na który tusz się wylał. W wielu przypadkach bez specjalistycznych detergentów oraz sprzętu zabrudzenie może nie zostać zlikwidowane. Plamy powstałe w wyniku rozlania się mocnych barwników takich jak atrament, farby, kosmetyki czy flamastry mogą być niebezpieczne dla tkanin i mogą je trwale uszkodzić. W takich sytuacjach zalecamy kontakt z firmą sprzątającą.

Domowe sposoby na pranie tapicerki

Każda domowa gospodyni ma swój sposób na usuwanie zanieczyszczeń, ale plamy na tapicerkach czy dywanach potrafią narobić wiele problemów. Częstym oraz największym błędem przy czyszczeniu powierzchni tekstylnych jest mocne tarcie (szczotkami, czy ostrymi gąbkami). Nie dość, że plama wnika w głąb materiału, to jeszcze niszczy się struktura tkaniny. Włókno się rozwarstwia i coraz mocniej przyjmuje zabrudzenia. Jak skutecznie utrzymywać tapicerkę w czystości?

Regularnie odkurzaj

Wszystkie powierzchnie tekstylne należy często odkurzać. Przyjmuje się, że powinniśmy okurzać kanapy czy dywany ok 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu podczas użytkowania nie będą tak szybko szarzały, a włókno będzie trwalsze. Pamiętajmy! Kurz to siedlisko roztoczy szczególnie niebezpiecznych przy osobach z alergiami.

Po odkurzeniu warto przetrzeć obicie wilgotną ściereczką, by zebrać resztę zanieczyszczeń. To w doskonały sposób zregeneruje naszą tkaninę.

Wycieraj od krawędzi do środka

Gdy jednak już pojawi się plama, warto przestrzegać tej prostej zasady. Nawet jeżeli może być to uciążliwe zabrudzenie, dzięki przestrzeganiu tej zasady plama nie zrobi się większa. W przypadku standardowych tkanin, przy większych zabrudzeniach można spróbować użyć roztworu wody z proszkiem do prania, albo standardowo wody(1 litr) z sodą oczyszczoną(1 łyżka) oraz z sokiem z cytryny (sok z połowy owocu).

Co w przypadku bardziej wymagających tkanin?

Jeżeli chodzi delikatniejsze materiały (takie jak np. welur czy aksamit) konieczne będzie użycie mocniejszego środka. Do powyższych tkanin idealnie sprawdzi się roztwór amoniaku (2 łyżki na 1 litr wody) taki preparat przecieramy delikatnie miękką ściereczką razem z kierunkiem włosa i na koniec suszymy.

Tłuste plamy

Domowym sposobem na tłuste plamy jest posypanie ich mąką ziemniaczaną, taki zabieg może chwilę potrwać, ale na pewno będzie tani i bez zbędnej chemii. Po tym jak mąka wchłonie tłuszcz wystarczy odkurzyć ją dokładnie zwykłym odkurzaczem.

Ekoskóra

Jest to dość łatwa w pielęgnacji tkanina, ale trzeba przestrzegać paru rzeczy. Nie wolno jej trzeć. Żeby nasze meble z ekoskóry posłużyły nam jak najdłużej, warto wyposażyć się w miękką ściereczkę i szare mydło. Jest to tania i najskuteczniejsza metoda w walce z zabrudzeniami przy takich materiałach.

Skóra naturalna

W przypadku skóry naturalnej, warto zaopatrzyć się w specjalne mydełko do skór. Będzie ono nie tylko czyścić, ale również ją nawilżać. Dodatkowo nie zapomnijmy o impregnacji, żeby nie pękała i nie traciła koloru. Można zakupić specjalne impregnaty (ładnie pachną i szybko się wchłaniają, ale nie są najtańsze), lub użyć zwykłego oleju lnianego.

W przypadku starych zabrudzeń lub zacieków, najlepiej byłoby skorzystać ze specjalnych odkurzaczy piorących. Można je wypożyczyć, lub skorzystać z kompleksowej usługi prania tapicerki.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat jak wybrać firmę sprzątającą kliknij tutaj.

Mieszkasz w Krakowie lub okolicach i szukasz firmy sprzątającej? Expert Cleaning to firma, która upora się z większością trudnych zabrudzeń. Jest to stosunkowo nowa firma na rynku, a już zaskarbiła sobie uwagę i uznanie wielu firm jak i osób prywatnych. Jej głównymi cechami są profesjonalizm i solidność. Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam.

Obliczymy koszt sprzątania w kilka minut

Kliknij na dowolny komunikator, który jest dla Ciebie wygodny, aby przejść do czatu. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.